KRNAP – Tma přede mnou, tma za mnou

V úterý 13. září se celá naše škola vydala vlakem do Vrchlabí, aby se zúčastnila jednoho z mnoha projektů, které pro školy a školky vytváří Správa KRNAP. Tentokrát se jednalo o projekt s názvem Tma přede mnou, tma za mnou. V klášterní zahradě byly pro žáky připraveny jednotlivé úkoly, ve kterých procvičovali své smysly. Jediný smysl, který byl všem po celou dobu odepřen, byl zrak. Jak už z názvu vyplývá, jednalo se o projekt, jehož podstatou je vyzkoušet si vnímání světa jako nevidomý. Žáci poznávali předměty podle sluchu, hmatu a čichu. Pro některé to bylo obtížnější, protože se museli více soustředit.

V budově Správy KRNAP s názvem Krtek pak na nás čekala přednáška nevidomé lékařky paní Radky Komárkové. Ta nám vyprávěla, jak se to vlastně stalo, že přišla o zrak. Dále nás seznámila s denními nástrahami ve světě nevidomých. Ukázala nám také pomůcky pro nevidomé a mohli jsme se jí na cokoli zeptat.

Díky tomuto dopoledni jsme si všichni uvědomili, že zrak je opravdu jedním z nejdůležitějších smyslů.

KRNAP

Lenka Peterová, vedoucí učitelka mateřské školy

Svazek obcí Horní Labe