KRNAP – Tma přede mnou, tma za mnouV úterý 13. září se celá naše škola vydala vlakem do Vrchlabí, aby se zúčastnila jednoho z mnoha projektů, které pro školy a školky vytváří Správa KRNAP. Tentokrát se jednalo o projekt s názvem Tma přede mnou, tma za mnou. V klášterní zahradě byly pro žáky připraveny jednotlivé úkoly, ve kterých procvičovali své smysly. Jediný smysl, který byl všem po celou dobu odepřen, byl zrak. Jak už z názvu vyplývá, jednalo se o projekt, jehož podstatou je vyzkoušet si vnímání světa jako nevidomý. Žáci poznávali předměty podle sluchu, hmatu a čichu. Pro některé to bylo obtížnější, protože se museli více soustředit.

V budově Správy KRNAP s názvem Krtek pak na nás čekala přednáška nevidomé lékařky paní Radky Komárkové. Ta nám vyprávěla, jak se to vlastně stalo, že přišla o zrak. Dále nás seznámila s denními nástrahami ve světě nevidomých. Ukázala nám také pomůcky pro nevidomé a mohli jsme se jí na cokoli zeptat.

Díky tomuto dopoledni jsme si všichni uvědomili, že zrak je opravdu jedním z nejdůležitějších smyslů.

KRNAP
KRNAP


Škola 004.JPG[1].jpg

KONTAKT:

Kunčice nad Labem 73
54361 Kunčice nad Labem

www.zskuncicenl.cz
mapa
zskuncicenl@seznam.cz

TELEFON:

499 431 177

(po čtvrtém prozvonění se telefon přepne na mobilní číslo školy)

KONTAKTNÍ OSOBA:

Mgr. Martin Bartoš, ředitel školy

+420 703 142 336

_____________________

Mateřská škola

Lenka Peterová, vedoucí učitelka mateřské školy

mskuncicenl@seznam.cz              
TELEFON:

703 142 337

_______________________

Ochrana osobních údajů 

Oznámení pověřence:

Svazek obcí Horní Labe

e-mail: poverenec@sohl.cz

telefon: 732 540 946

_______________________

 

 

 

        

 

 

Publicita.JPG 

 

Zvýšení příspěvku na stravné

Vzhledem k navýšení cen za vstupní suroviny upravujeme platbu za stravné od 1. 9. 2020, ke zvýšení došlo jen u dopoledních svačinek v mateřské škole (viz tabulka).

_______________________

Ovoce a zelenina do škol

Mléko do škol

Ve školním roce 2020/2021 pokračujeme v projektu Ovoce a zelenina do škol. Škola zajistila od smluvního dodavatele dotované dodávky ovoce a zeleniny, kterou žáci dostávají nad rámec školního stravování zdarma. Pro nový školní rok jsme připravili novinku, přidali jsme se k projektu Mléko do škol. S ovocem a zeleninou i s mléčnými výrobky (mléko, jogurt, sýr) k nám budou jezdit vždy v úterý.

_______________________

 

 

paticka