Úvod > > Aktuální informace ZŠ > Knihovna

Knihovna

Naše škola má knihovnu malou, vlastně to není ani místnost, jen tři skříně stojící na chodbě. Pravidelně se otevírají v pondělí po obědě, ale popravdě se otevírají kdykoliv. Hlavně v poslední době je o ně nebývalý zájem. Přibylo do nich totiž zhruba dvacet nových kousků. A tyto kousky, které byly dětem při hodinách čtení představeny, vzbudily nevídanou věc. Odpůrci čtení si zkusili jednu knihu vypůjčit, že teda uvidí a opravdu se stalo něco nečekaného – přečetli knihu za dva dny! I rodiče nevěřícně kroutili hlavami a začali shánět pokračování přečtených knih. Vidíme tu skupinky dětí, které čtou odpoledne v družině. Přečtené knihy si zapisujeme do čtenářských deníků a také si o nich vyprávíme při hodinách čtení. Budeme se snažit ty naše skříně doplňovat o novinky, protože děti začaly číst, čtou více a z toho máme velkou radost.

Knihovna