Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Události, akce ZŠ

Události, akce

Školní rok 2017/2018

Barevný den 28. 6.

Letošní vyhlašování králů barevného dne v jednotlivých třídách bylo ve znamení modrobílé. Absolutní královnou celé školy se v tomto roce stala Kristýnka z 2. třídy.

Po rozdání odměn přišlo s paní učitelkou ze školky všech 8 budoucích prvňáčků, aby splnili úkoly, které pro ně připravili starší žáci. Potom byli budoucí paní učitelkou 1. třídy pasováni na školáky. 

Barevný den

Barevný den

Rozlučková party 25. 6.

Na poslední pondělí školního roku připravila 5. třída rozlučkové odpoledne, aby si s nimi a          s odcházející paní ředitelkou  mohly všechny děti užít hezké odpoledne. Páťáci si vyzdobili třídu, připravili zábavný program, občerstvení pro všechny, a paní ředitelce udělali radost pěkným dárkem na památku.

Rozlučková party 

Zahradní slavnost 14. 6.

Odpolední setkání rodičů, dětí a pracovníků školy před koncem školního roku patří neodmyslitelně k nejočekávanějším školním akcím. I tentokrát přišli rodiče téměř všech žáků, nezapomněli dětem připravit výborné občerstvení. Také jim pomáhali na Cestě za pokladem, kde museli všichni vyluštit šifru, která je k pokladu přivedla. Po celou dobu nám hrál na harmoniku náš bývalý žák Jiří Bartoš. Žáci využili připravené zvukové aparatury a pobavili sebe i rodiče zpíváním karaoke. Slavnost se vydařila a s posledními hosty jsme se loučili až večer.

Hartecká alej 14. 6.

Tradičního přespolního běhu pořádaného DDM Vrchlabí v Podhůří se zúčastnili až na malé výjimky všichni žáci školy. Nejlepší ho umístění ve své kategorii dosáhla A. Jirková, ze všech závodnic 3. tříd byla na 4. místě. Další žáci, kteří se umístili ve svých kategoriích do 10. místa, byli: J. Matěáska, A. Kuželová, A. Kováříková, M. Kracíková.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Pečení buchet

V pátek 8. 6. měli žáci 1. a 2. třídy s paní učitelkou Tangelmayerovou netradiční hodinu pracovních činností. Rozhodli se, že si zahrají na pekaře. Nachystali si kvásek, umíchali kynuté těsto a nechali ho vykynout.  Pak už  trénovali zamotávání buchet s povidly. Vše si užili a buchty se jim moc povedly.

 Pečení buchet

Školní výlet 7. 6.

Letos jsme se vydali  vlakem na školní výlet do Adršpašských skal. V horkém počasí, které ten den bylo, to bylo nejen krásné prolézání skalami, ale také velmi příjemná procházka v chladivém stínu skal. Žáci se zvídavostí pozorovali skalní útvary a obdivovali krásnou přírodu. Největším zážitkem pro ně byla plavba na loďce po jezírku. Cestou tam i zpět jsme si prohlédli město Trutnov a žáci si nezapomněli nakoupit drobné pozornosti.

Školní výlet

Den dětí 1. 6.

Svátek dětí jsme už tradičně oslavili spoustou soutěžních her na školní zahradě a hřišti. Každý žák měl možnost  opakovanou účastí v soutěžích podle vlastní volby získat žetony, které si na závěr proměnil v obchůdku za ceny podle vlastního výběru. Den se nám vydařil a děti byly spokojené i se sladkou odměnou, kterou všichni dostali po obědě.

Den Slabikáře 31. 5.

S blížícím se koncem roku jsme slavnostně pasovali prvňáčky na čtenáře, protože zvládli čtení a přečetli svou první školní knížku Slabikář. Starší spolužáci pro ně připravili zábavný program - básničky, písničku, divadelní pohádku a scénku, taneční Program se líbil nejen pasovaným prvňáčkům, ale i všem rodičům žáků, kteří se přišli podívat. na závěr si všichni žáci a malí návštěvníci pochutnali na dortu, který pro ně upekla paní Kuželová.

 Den Slabikáře

Návštěva u hasičů ve Vrchlabí 2. 5.

Ve středu 2. 5. odpoledne jsme využili Dne otevřených hasičských stanic. Se školní družinou jsme se vydali do vrchlabské stanice. Pan Ondra byl moc milý, ukázal žákům oblek hasiče, výbavu požárního auta, výstroj pro záchranu na vodě. Děti si mohly sjet po požární tyči, vylézt na auto a také stříkat z hadice. Exkurze se jim líbila, že se jim ani nechtělo domů.

Návštěva u hasičů ve VrchlabíNávštěva u hasičů ve Vrchlabí

Výchovný koncert 23. 4.

V úterý 23. 4. se přímo ve škole konal výchovný koncert o Bedřichu Smetanovi. Lektor a muzikant v jedné osobě žáky velice poutavě a zajímavě seznámil se životem a dílem našeho  významného hudebního skladatele. Žáci měli možnost aktivně se zapojit a  odnesli si  nejen mnoho zajímavých informací, ale také hodnotný umělecký zážitek.

Výchovný koncert

Dopravní výchova

V pátek 20. 4. jsme zařadili do výuky projekt dopravní výchovy. Abychom se vše neučili pouze v lavicích, jeli jsme se žáky do Vrchlabí na Základní školu na Liščím kopci. Na jejich dopravním hřišti si žáci otestovali své jízdní dovednosti na kolech a koloběžkách, přiučili se dalším dopravním značkám a zopakovali povinnou výbavu kol. Vše jim šlo skvěle.

Dopravní výchova 

Den Země

Ve čtvrtek 19. 4. jsme se vlakem vypravili do Vrchlabí. Jako každý rok tam pro žáky připravil  KRNAP ekologický program u příležitosti Dne Země. Zábavnou formou se žáci dověděli nové informace o půdě, měřili její kyselost, vyhledávali na kartičkách zajímavosti o kopřivách, o nejmenším hlemýždi Vřetenatce a poznávali nové květiny.

Velikonoční dílny 27. 3.

V úterý 27. 3. 2018 se naše škola otevřela od 15 hodin všem  dětem, rodičům a návštěvníkům. Ve třech místnostech probíhaly Velikonoční dílny. Každý, kdo přišel, si mohl vyrobit zápichy se zajíčky, vejci a kuřátky, voskovou technikou  namalovat kraslice nebo uplést pomlázku. Tato již tradiční akce se setkala s velkým úspěchem. Zručných a tvořivých návštěvníků přišlo mnoho a my jsme rády, že jsme takovou akci mohly uspořádat a přispět tak k velikonoční náladě.

Velikonoční dílny

Recyklohraní 20. 3.

Již několikátým rokem je naše škola zapojena do soutěže Recyklohraní. V úterý 20. 3. mezi nás zavítala paní Andrea s projektem Recyklohraní. S ní si žáci  procvičili a upevnili svoje poznatky o třídění odpadu, zodpověděli otázku Proč je tak důležité třídit odpad a dozvěděli se, co se děje s již roztříděným odpadem. Vyzkoušeli si  rozebrat a složit počítač a maketu pračky a baterky. Vše se dětem moc líbilo.

Vítání jara 20. 3.

"Smrt nesem ze vsi, kde jsi zimo, kde jsi, zima byla mezi náma a teď už je za horama."

V pondělí 19. 3. jsme si ve družině vyrobili Morany, Mořeny, Mařeny a v úterý 20. 3. o velké přestávce jsme společně vynesli zimu, aby odpoledne už začalo všemi tolik očekávané jaro. Za velkého jásotu jsme se vydali k řece Labi, kde jsme se rozloučili se zimou vhozením Moran do víru vln. Pár nám jich zůstalo na kameni, ale po chvilce je všechny odnesl proud. Doufáme, že tento předkřesťanský rituál nám již tolik očekávané jaro přinese.

Vítání jara

Kurz plavání 8.3.

Poslední desátou  lekcí zakončili žáci výcvik plavání, který probíhal v rámci tělesné výchovy vždy ve čtvrtek. Všichni žáci, kteří výcvik absolvovali, se zdokonalili v plaveckém stylu,  potápění a ve skocích do vody. Žáci měli také vyhrazený čas na hrátky ve vodě a soutěžení, a to v plavání na 50 m, vytrvalostním závodění a plavání na jeden nádech pod vodou. Na závěr dostali za své výkony Mokré vysvědčení. Kurz se vydařil. Škoda, že letošní lekce byly poznamenány značnou  absencí žáků pro velké rozšíření nemocí z nachlazení.

Kurz plavání

Den otevřených dveří 28. 2.

Pro předškoláky a jejich rodiče jsme ve škole připravili  ve středu 28. 2. od 15. 00 hodin Den otevřených dveří.

Děti si mohly spolu s rodiči prohlédnout školu. V každé učebně připravili vyučující pro  děti hravé a tvořivé aktivity, kterých se letos všechny děti zúčastnily. Rodiče měli možnost popovídat si s učitelkami o přípravách na zápis do 1. ročníku a seznámit se se vzdělávacím programem školy.

Den otevřených dveří 

Školní kolo FUČ 27. 2.

V rámci Festivalu umělecké činnosti jsme ve škole uspořádali školní kolo v recitaci. Žáci soutěžili ve 3 kategoriích. V každé byla oceněna první tři místa diplomem.

Od nejmladších:

1. místo:  M. Kracíková, E. Matěásková, D. Vejnarová

2. místo: A. Kracíková, A. Jirková, S. Sturmová

3. místo: M. Schaefer,  J. Čivrný, A. Kuželová

Školní karneval 26. 2.

Masopustní veselí jsme zakončili v pondělí karnevalem. Kromě tradičního průvodu a představení masek, byly pro děti připraveny i soutěže a hry, např. šlapání balónků, tancování mazurky, makareny a mašinky, bonbónová soutěž. V průběhu karnevalu byly vyhodnoceny nejlepší masky, které byly odměněny. Největší úspěch měla černoška, krasobruslařka a černokněžnice. Příjemným překvapením bylo, když pekařka rozdávala vlastnoručně napečené  cupcakes, na kterých si všichni pochutnali.

Školní kolo FUČ

Běžecké závody 14. 2.

Ve středu 14. 2. se žáci naší školy zúčastnili závodů na běžkách ve Vejsplachách ve Vrchlabí. Reprezentovali nás tito žáci: Kristýna Babičová, Berta Hromádková, Aneta Jirková, Anna Kuželová, Antonín Babič, Adéla Kováříková a Šárka Punnerová. Jejich výkony byly obdivuhodné. Všichni dali do svých výkonů vše, co mohli, takže nebylo překvapením, když se Antonín Babič umístil na krásném 4. místě, Aneta Jirková na 5. místě, Adéla Kováříková na 7. místě a Anna Kuželová na 9. místě. Za svou snahu byli odměněni diplomem, od pořadatelů měli zajištěno i občerstvení. Jako škola jsme se umístili z 11 zúčastněných okolních škol na krásném 6.místě.

Všem závodníkům patří dík za dobrou reprezentaci naší školy.

Běžecké závody

Děti čtou dětem 13. 2.

Žáci 3.,4. a 5. ročníku připravili pro žáky 1. ročníku a pro děti z mateřské školy čtení pohádky. Po ukázce ve škole přišli i za dětmi do MŠ. Vyzkoušeli si, jak děti porozuměly přečtenému a nejlepší dětské posluchače odměnili. Také žáci za připravené čtení s přednesem si zasloužili pochvalu. 

Děti čtou dětem

Vánoční besídky 22. 12.

Poslední den školy před vánočními svátky měly děti ve třídách svoje vánoční besídky. Nejvíce se těšily na vzájemné nadělování dárečků, ale také jsme stihli povídání o vánočních zvycích a některé jsme si také vyzkoušeli. Samozřejmě jsme nezapomněli ochutnat vánoční cukroví, které si děti přinesly. Bylo to milé zakončení kalendářního roku ve škole.

Vánoční besídky

Vánoční vystoupení 13. 12.

K vánočním přípravám ve škole patří již tradičně vánoční vystoupení žáků pro rodiče a veřejnost. Žáci nacvičili a předvedli vánoční příběh o narození Ježíška se zpěvem vánočních koled. Za své vystoupení sklidili zasloužený potlesk.

Vánoční vystoupení

Rozsvícení vánočního stromu 29. 11.

Před začátkem Adventu jsme ve spolupráci s obecním úřadem připravili rozsvícení vánočního stromu v obci. Rozsvícení stromu předcházelo vystoupení dětí mateřské školy a žáků základní školy, kteří zazpívali pod vedením svých učitelek písně s vánoční  a zimní tematikou. Po rozsvícení vánočního stromu si návštěvníci mohli na malém vánočním trhu zakoupit drobné vánoční dekorace vyrobené dětmi.

Rozsvícení vánočního stromu

Kurz bruslení 5. 10. - 16. 11.

Od 5. října začal kurz bruslení každý čtvrtek na zimním  stadionu ve Vrchlabí.                 Nejmladší žáci si osvojují techniku bruslení a ti zkušenější se zdokonalují v tomto zimním sportu pod vedením zkušených instruktorů.

Drakiáda 13. 10.

Každý rok se i my ve škole věnujeme oblíbené podzimní činnosti - pouštění draků. Je v ní obsažena estetická i pohybová výchova. Letos jsme si museli na příznivé počasí počkat, ale čekání se vyplatilo. Počasí bylo pro létání draků ideální a draci létali nejlépe ze všech uskutečněných ročníků Drakiády. Všichni jsme měli z vydařené akce radost.

Drakiáda

Zdravý životní styl 21. 9. a 22. 9.

Ve dnech 21. 9. a 22. 9. probíhala výuka v naší malé škole v duchu zdravého životního stylu. V rámci prvouky a přírodovědy jsme si všichni povídali o tom, co můžeme udělat pro své zdraví. Při čtení jsme se dozvěděli, jak je dobré vypěstovat si svoji vlastní zeleninu a ovoce. Při pracovních činnostech děti připravovaly s velkou chutí ovocné a zeleninové salát z čerstvých surovin většinou vypěstovaných na svých zahrádkách.                                                                    I ve školní družině téma zdraví děti nadchlo - ve skupinách malovaly plakáty na téma "Zdravý životní styl".

Celá akce se setkala se zájmem dětí i nás dospělých.

Zdravý životní styl

Aktivizační výlet 6. 9.

Jako každý rok na začátku, chceme po prázdninách stmelit žákovský kolektiv, poznat nové prvňáčky a pomoct jim seznámit se s ostatními žáky. Letos jsme podnikli pěší výlet z Jilemnice do Mříčné, kde jsme hráli hry v týmech, jezdili na koních a opékali buřtíky. Přestože nám při zpáteční cestě trochu zapršelo, nezkazilo to radost dětí z vydařené akce.

Aktivizační výlet

Zahájení školního roku 4.9.

Po prázdninách přivítala všechny žáky školy paní ředitelka spolu s paní učitelkou prvňáčků        B. Janouškovou a paní vychovatelkou J. Tangelmayerovou. Slavnostně byli uvedeni a představeni 4 noví prvňáčci. Jim i ostatním žákům popřála ředitelka hodně úspěchů  a radosti     v novém školním roce a na závěr všechny žáky pozdravil pan starosta, který jim popřál hodně zdaru ve školní práci.

Zahájení školního roku

Školní rok 2016/2017

Slavnostní rozloučení se školním rokem 30. 6.

Po rozdání vysvědčení ve třídách se všichni žáci a zaměstnanci školy odebrali do místní kaple, kde proběhlo slavnostní předání upomínkových listů a dárků odcházejícím žákům  5. ročníku za účasti starosty obce ing. A. Stejného a rodičů žáků.

Slavnostní rozloučení se školním rokem

Brýlový den 29. 6.

Se školním rokem se letos žáci neoficiálně rozloučili pohledem na přicházející prázdniny nejrůznějšími brýlemi a na společné přehlídce vybrali ty nejoriginálnější a nejnápaditější. Po vyhlášení vítězů přišly na řadu sportovní hry pro předškoláky, které pro ně připravili žáci školy. Všichni předškoláci byli slavnostně pasováni na školáky a vyzkoušeli  si školní lavice, do kterých po prázdninách usednou.

Brýlový den

Sportovní den 27. 6.

V úterý dopoledne nás navštívili žáci ze Základní školy Dolní Lánov. Společně jsme pro žáky obou škol uspořádali zápas ve fotbale a děvčata si společně zahrála vybíjenou a házenou. Setkání se vydařilo a děti se rychle seznámily a kolektivní hry si užily. Chceme  v budoucnu navázat na tuto sportovní akci a uspořádat další podobná setkání.

Sportovní den

Školní výlet 22. 6.

Náplní školního výletu bylo letos nejenom poznávání, ale také zábava. Navštívili jsme IQ Park v Liberci. Žáci si zde mohli projít ve 4 patrech interaktivní expozice  plné poznávání, praktických pokusů, činností a her: Schopnosti a dovednosti, Svět kolem nás, Vodní svět, klamy a hlavolamy, malá věda.

Školní výlet

Zahradní slavnost 20. 6.

Neformální setkání žáků, rodičů a zaměstnanců školy jsme připravili na úterní odpoledne v areálu školy. Na začátku předvedly děti s paní učitelkou Jindřichovou hru na bubny,  a pak už se vydali všichni na cestu za pokladem. V blízkém okolí na ně čekaly úkoly, které museli vyřešit, aby mohli vyluštit šifru. Její vyluštění je dovedlo k ukrytému pokladu. Po radostném rozdělení pokladu se všichni občerstvili dobrotami, které připravily maminky žáků.

Zahradní slavnost

Přírodovědná exkurze v Peci pod Sněžkou 12.6. -13.6.

Využili jsme nabídky pana Kováříka st. a ml., kteří nám zajistili slevu na ubytování a lanovku v Peci pod Sněžkou a vydali jsme se poznávat přírodu Krkonoš. Do Pece jsme dorazili dopoledne linkovým autobusem z Vrchlabí. Ubytovali jsme se v penzionu U Vleku Javor a po brzkém obědě jsme se vyrazili k lanovce na Sněžku. Kvůli větru lanovka končila na Růžové hoře a odtud jsme museli závěrečný úsek na Sněžku zdolat pěšky. Dolů jsme se vraceli Obřím dolem. Všechny děti túru zvládly a večer po večeři si ještě stačily užít pobyt na horské chatě, pohrát si a pobavit se  s kamarády. Pro většinu z nich byla noc na horské boudě velký zážitek, protože některé z nich poprvé spaly samy mimo domov. Druhý den jsme si po snídani vyšli na krátkou túru v okolí Pece  pod Sněžkou a po obědě jsme se vraceli do Kunčic.

Přírodovědná exkurze v Peci pod Sněžkou

Běh Harteckou alejí 8. 6.

Letos se  tohoto přespolního běhu  zúčastnili téměř všichni žáci školy. Po loňské absenci kvůli jiné souběžné akci, jsme byli v letošním ročníku velmi byli úspěšní: K. Mečířová - 2. místo, A. Kováříková - 2. místo, A. Babič - 3. místo. Gratulujeme.

Den dětí 1. 6.

K svátku dětí jsme pro žáky připravili na hřišti sportovní hry a soutěže, které všichni nadšeně absolvovali i několikrát. Každý výkon v soutěži byl odměněn žetony. Po skončení soutěží si žáci za žetony mohli v malém  improvizovaném obchůdku vybrat svoje odměny. "Nakupování" v obchůdku je bavilo stejně tak jako všechny soutěže. Svůj svátek si děti i ve škole užily.

Den dětí

Den dětí