Drobečková navigace

Úvod > > Aktuální informace ZŠ > Bodlinka u nás

Bodlinka u násDatum konání:
19.1.2022
Datum ukončení:
15.4.2022

Ve středu 19. ledna k nám dorazí "nový žák". Přihlásili jsme se totiž do projektu Bodlinka u nás. "Novým žákem" v naší horní třídě nebude nikdo jiný než na podzim narozený ježek, který by za normálních okolností nepřežil zimu v přírodě. Bude bydlet u nás ve třídě, děti se o něj budou starat. Nakrmí a napojí ho, pravidelně ho budou vážit a své poznatky budou zaznamenávat do deníku. Jak se bude jmenovat? Zatím nevíme, zda to bude kluk, nebo holka, takže vyčkáme, až k nám přijede. Už se všichni moc těšíme!

Ježka, kluka, jsme si pojmenovali, říkáme mu Ťuňťa. Za první čtyři týdny nám přibral - ze 650 g jsme se dostali na 830 g. Celkem mu chutná, krmíme ho kočičími konzervami, natvrdo uvařeným vejcem, kočičími granulemi, rozinkami, obilnými vločkami. Piškoty mu nechutnají. Každý den mu čistíme jeho výběh - starší šatní skříň, kterou nám darovali paní Erlebachová a pan Kučera. Jednou týdně provádíme důkladný úklid. Do výběhu mu dáváme seno, které přivezl Luděk Mejsnar, a taky papíry ze skartovačky. 

Ťuňťa s Luďkem
Ťuňťa ve výběhu


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů